Vánoční víkendová akce PDF Tisk Email
Pionýrská skupina - Oddíl
Napsal uživatel Miroslava Lacinová
Pátek, 04 Květen 2012 18:19

Letos již podruhé jsme se sešli před Vánocemi na klubovně, abychom si řekli, co vlastně Vánoce jsou a proč je slavíme. Začali jsme si povídat o Vánocích zvycích a tradicích. Děti povídání prokládaly svými zážitky a tradicemi, které zrovna ve svých rodinách dodržují.

Poté si děti zahrály pohybovou hru, která je velmi bavila. Po hře již netrpělivě čekaly, kdy už přijde Tom a budou vyrábět krmítka pro ptáčky. Krmítka začaly vyrábět hned po svačině. Jelikož na akci byly oba dva oddíly, každý oddíl si vyrobil svoje krmítko. Poté co si jej sestavily, dostaly barvy, aby si jej dle svého výběru nabarvily. Krmítka se dětem velmi povedla, nechyběla úžasná týmová spolupráce při domlouvání, jak má krmítko vůbec vypadat.

Po večeři nastal očekávaný okamžik a tím bylo předávání malých dárečků svým kamarádům J.
Druhý den ráno, když jsme se nasnídali, začalo tvořivé dopoledne. Děti obdržely samotvrdnoucí hmotu a modelovaly si různé věci (náušnice, přívěsky nebo jen postavičky), které alespoň trochu připomínaly Vánoce.

Po obědě následovalo uklizení klubovny. Ale nebyl to ještě zdaleka konec. Děti si jako poslední hru zahrály pantomimu, kdy měly za úkol předvádět něco, co dělají na Vánoce a ostatní hádaly, co právě jejich kamarád dělá za činnost.  Poté se již rozutíkaly ke svým rodičům, kteří si pro ně přijeli.

Celé dva dny, které jsme společně strávily na klubovně, nás provázely nejen nejrůznější pohádky, ale také zpívání vánočních koled a hraní různých her.
Akce se vydařila, děti odcházely s úsměvem na tváři, a proto bych ráda poděkovala za spolupráci Barči Švarcové a Tomovi Popelovi, bez kterých by akce nebyla tak skvělá, jaká nakonec byla
J .
Tak zase za rok