Tři stateční na pochodu PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Pionýrská skupina - Oddíl
Napsal uživatel Kateřina Součková   
Sobota, 29 Prosinec 2012 19:54

V pátek 28. 12. 2012 se uskutečnil tradiční pochod pionýrské skupiny s názvem Mezi kaprem a chlebíčkem. Třemi statečnými dětskými účastníky byli Trajďáci Ivanka, Filip a Martin, kteří bojovali nejen s cestou dlouhou 15km, ale především nepřízní počasí.

 

Už v půl osmé se sešla skupinka dětí, vedoucích a dospělých kamarádů na zastávce v Hamrech nad Sázavou. Jestli někoho od pochodu neodradilo ranní vstávání pak počasí, ve kterém jsme letos odešli první polovinu tratě ze Stříbrných Hor, přes Samotín, do Železných Horek, to jistě dokázalo. Přesto se nás sešlo rekordních jedenáct a vybaveni pláštěnkami jsme vyšli vstříc nelítostnému živlu.

A že to bylo počasí, které na pochodu ještě nepamatujeme. Z Ládi a jeho nové pláštěnky se po cestě do Samotína stal díky větru čaroděj Mrakomor, jak z něj vlály potrhané cáry. Jeník cestou díky množství vody, ustavičnému pohybu a nové bundě pěkně vypěnil.

Ale odvážnému štěstí přeje a těm co mají v termoskách teplý čaj zvlášť. Na táborové základně Údolí slunce už nefoukalo, ani nepršelo a my si vychutnali opečené buřty v prostředí zimní přírody. Na znamení vítězství a jen jedněch promočených punčocháčů, jsme si zaprskali na prskavky a popřáli hodně štěstí do nového roku našemu tábořišti. Mokré punčocháče jsme vyměnili za náhradní teplé ponožky a igelitové pytlíky, protože správný turista se nenechá zaskočit.

Někteří nejvíc promoční účastníci si raději přivolali odvoz hned po opečení párků. Zbytek výpravy si užil pochod bez deště a tradičně se ohřál v Přibyslavi nad hrnky teplého čaje, polívkou a borůvkovými knedlíky – že nám ale vyhládlo.

A na závěr odešli jsme pochod Mezi kaprem a chlebíčkem 2012, ať žije pochod Mezi kaprem a chlebíčkem 2013

Za Pionýrskou skupinu Údolí slunce Hamry nad Sázavou

PIMPA

PS: příště vezmeme chlebíčky i kapra, někteří se po nich sháněli J

 

 

 
Design by s-design & edited by pixel / Script by Joomla!