Děti si zařádily na karnevale PDF Tisk Email
Pionýrská skupina - Oddíl
Napsal uživatel Venci
Pondělí, 04 Březen 2013 19:38

V neděli 24. února se v Kulturním domě v Hamrech nad Sázavou konal Dětský karneval, který již tradičně koncem února pořádá Pionýrská skupina Údolí slunce. V průběhu celého odpoledne děti pomáhaly Hloupému Honzovi v cestě za vysvobozením princezny, kterou věznil drak ve své jeskyni. Nejprve Honza děti poprosil, jestli by mu pomohly sehnat nějaké jídlo, aby měl dost sil na zachránění princezny. Děti sbíraly různé druhy ovoce, aby tak nahradily maminčiny buchty, které Honza již snědl. Posílen se spolu s dětmi vydal k jeskyni, kde drak věznil princeznu, ale jeskyně byla zasypána kamením. Honza by to sám určitě nezvládl, tak byl velmi rád za pomoc dětí, kterým šlo valení kamenu samo. Když byl konečně průchod do jeskyně volný, spatřily děti velikého draka, kterého se snažily lepením barevných papírků vybarvit a přesně popsat Honzovi. Posledním úkolem bylo zabít draka a vysvobodit tak princeznu. I tento úkol se dětem povedl na výbornou, a tak byla princezna zachráněna a mohla po dlouhé době strávené v jeskyni konečně vylézt. Král byl velmi šťastný a uspořádal velikou slavnost, při které se nejen tančilo. Konec karnevalu patřil losování tomboly. Dětem, které vyhrály, se rozzářily oči a objevily se široké úsměvy na rtech.

V rámci karnevalu se konalo i vyhlášení  třetího stupně Malé energetické akademie, soutěže organizované společností E.ON a Radou dětí a mládeže kraje Vysočina. V kategorii velkých skupin obsadili hamerští Trajďáci první místo a v malých skupinách vybojoval oddíl Tlapek rovněž z Pionýrské skupiny Údolí slunce krásné druhé místo.

Na závěr bych ještě jednou chtěla poděkovat sponzorům, a to kraji Vysočina, společnosti E.ON a obci Hamry nad Sázavou.