Děti se zúčastnily krajské stezky PDF Tisk Email
Pionýrská skupina - Oddíl
Napsal uživatel Medvídě
Čtvrtek, 30 Květen 2013 19:51

V sobotu 27.4.2013 jsme se probudili do pochmurného rána. Ale ani zakaboněná obloha nás neodradila od soutěžení v krajské pionýrské stezce. Letošní ročník pořádala PS T.O. Mešnice na své táborové základně, která se nachází ve Dvorcích nedaleko Jihlavy.

Když jsme dojeli společným svozovým autobusem na místo, čekal nás zápis do startovací listiny a pak následovalo slavnostní zahájení, kde nám byla vysvětlena pravidla soutěže. Také jsme byli informováni o skvěle připravených aktivitách, kterými jsme se bavili během doby, kdy ostatní soutěžili.
První družstvo – Karolína Šípková a Filip Řádek vybíhali jako desátí. Následovalo družstvo ve složení Daniela Součková a Tomáš Popela. Zanedlouho po nich následovalo poslední, třetí družstvo, jehož členy byli Anna Poulová a Lukáš Lopour.
Děti bojovaly ve velké konkurenci 11 týmů. Celkově se umístily na 3. místě, které obsadili Filip a Kája a následně na místě 5., na kterém zabodovali Luky a Anička. Naši vedoucí skončili jako čtvrtí.
Ačkoliv to ráno nevypadalo, celou dobu co jsme soutěžili nebo jsme trávili náš volný čas na skvěle připravených lanových aktivitách, se na nás nakonec usmívalo sluníčko.
Po slavnostním ukončení soutěže a rozdání cen či diplomů nás čekala cesta k domovům.
Nasedli jsme na vlak, v Havlíčkově Brodě jsme přestoupili do rychlíku, který nás dovezl až do Žďáru. Cesta nám rychle uběhla, protože jsme byli unavení, na chvilku jsme si i schrupli.
Dětem a všem zúčastněným patří obrovský dík a také gratulace ke krásnému umístění!

Za pionýrskou skupinu Údolí slunce,
Tomáš Popela