Noc s Andersenem PDF Tisk Email
Pionýrská skupina - Oddíly
Napsal uživatel Vedoucí
Středa, 09 Duben 2014 07:21

V pátek 4. dubna jsme se po pravidelné pionýrské schůzce těšili na naší už třetí Noc s Andersenem, kterou druhým rokem trávíme v hamerské knihovně. Byl to už 14. ročník této akce, kdy si celá republika, a nejen ona, připomíná pana Andersena. Letos byla jejím patronem kniha Komisař Vrťapka a tajemství maharádžova vejce od Petra Morkese.

V knihovně nás čekala místní knihovnice paní Vašková a paní Hanka reportérka z rádia Český rozhlas Radiožurnál. Pozdravili jsme se a hned jsme paní Hance představili naše oblíbené knížky. Nezapomněli jsme ji ani poučit, jak by s nimi neměla zacházet. Potom paní reportérka odešla a my se mohli naplno věnovat knížkám. Paní Vašková nám řekla pár věcí o Andersenovi, kdy si můžeme vypůjčit knížky a přečetla nám pár příběhů. Vyprávěli jsme si, o čem jsou naše oblíbené knížky a ti z nás co si nechali své oblíbené příběhy doma, se mohli podívat, jestli nejsou v některém z regálů.

Naše milá paní knihovnice měla před dveřmi knihovny staré,  vyřazené knihy, čehož jsme využili a vyrobili si z nich stromečky,  koláže (na které jsme napsali, co s knihami nesmíme dělat) a vějíře. Ani paní Vašková neodolala a vyrobila si vějířek. Při našem uměleckém dovádění jsme se střídali ve čtení Komisaře Vrťapky.

Protože už bylo pozdě, poděkovali jsme paní knihovnici a vrátili se zpět do klubovny, kde jsme si nachystali věci na spaní. Mezi tím, přišla Pája se zprávou, že v rádiu slyšela náš rozhovor s paní Hankou. To nás moc potěšilo a tak jsme se rozhodli pomoct Vrťapkovi ještě s jedním případem. Na závěr tohoto úkolu nás čekala výprava při svíčkách, kde jsme měli najít podezřelé.

Spokojení a unavení ze všeho toho dobrodružství jsme se vrátili do klubovny, zalezli do spacáků a nechali si zdát o panu Vrťapkovi, lvici Elze, malém poseroutkovi, třech prasátkách a jiných kamarádech z knih. Ráno jsme dostali diplomy a průkaz detektiva za pomoc Komisaři, uklidili v klubovně a hurá domů.

Kdo měl v sobotu dopoledne puštěné rádio, mohl si poslechnou reprízu našeho rozhovoru s paní Hankou a kdo nestihl ani jeden, může si pustit aspoň malou ochutnávku na  www.rozhlas.cz/zprávy/literatura… celou ukázku najdete i na našich facebookových stránkách.

Už teď se těšíme na další Noc s Andersenem.

Za Pionýrskou skupinu Lenka Fraňková